Změny jsou velkou jistotou našeho života

Milé kolegyně, vážení kolegové,

vstupujeme do roku plného mzdových změn. Každý rok je mnoho změn, ale tento rok je jich ještě více. Určitě máme radost ze zrušení superhrubé mzdy, která byla velmi nepovedená. Nicméně, jsme si zvykli a odejít od zvyklosti není úplně jednoduché.

Startují nám nové výpočty dovolené, které byly dlouhodobě plánované neboli tzv. „velká novela zákoníku práce“, opět zde nastupuje naše zvyklost. Výpočty dovolené jsme mnohdy byli zvyklí citovat, kdyby nás někdo vzbudil tzv. „o půlnoci“. Je nám jasné, že to zvládneme.

Tradičně se připravujeme na podpisy „růžových prohlášení“.  Využíváte „starý“ tříletý tiskopis č. 25 nebo pomaličku přecházíte na „nový“ jednoroční tiskopis č. 26?

Srdečně Vás zvu na MZDOVOU KONFERENCI 2021, 9. ročník, která se bude určitě naživo konat „online“ a která se možná bude konat „offline“. Uvidíme, co bude dál.

Přivykáme si, že změny jsou velkou jistotou našeho života.

A o změně byl i jeden můj vánoční dárek od kolegyně. Znáte knihu Kam zmizel můj Sýr?

Pokud ne, doporučuji. Koupila jsem ji celému svému týmu a knihu přečetla jedním dechem, je krátká a nezabere více jak 2-3 hodiny čtení. Napsal ji Spencer Johnson, americký lékař a spisovatel.

Kniha zobrazuje podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o dvou myškách a dvou lidičkách žijících v Bludišti, kde hledají Sýr. Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost.  A více?

Více najdete v této knize, pokud budete chtít.

A já? Trochu se probírám z bytí v Medvědíně (nora pro medvědy, kde se cítím být) a začínám se těšit, že na jaře odjedu na pracovní dovolenou, kde budu tvořit. To je to, co mě baví. Věřím, že můj tým už je zdatný a já mohu dělat to, co mě nejvíce naplňuje. Tvořit a vymýšlet nové a nové, nejraději příklady a články. Organizaci aktivit dělám jen, když je to naprosto nezbytné..

A těšení a sny mě vždy proberou k akci…a akce je pro mě život…a život je podle mě to nejvíc, co může být 😊.

Mějte krásné dny, ve víře, že vše jednou skončí a že změna je jediná naše jistota…

P.

Pěva Čouková 
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s.
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP CŘ ®
www.pevacoukova.cz

Moje současné motto:

  • Kola se točí…
  • Jedeme dál…
  • Spolu to zvládneme…
  • Jsme pozitivní…
  • Nevzdáváme se…

Citát:

„Kam míří vaše pozornost, tam směruje vaše energie a tam se objeví i vaše výsledky.“

T. Harv Eker
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře