Změna je jedna z mála jistot

Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

přinášíme první číslo mzdového měsíčníku roku 2020.

Je zajímavé, jak jsme všichni přivyknuti, že prostě ve mzdách je vše nové k 1. dni nového roku. Nikdo nečeká, že bude něco platit stejně jako loni. Mzdy jsou tedy velmi proměnlivé a nikoho to neudivuje.

Obecně nemáme rádi změny, myslím, že všichni. Přitom změna je jedna z mála jistot, které máme. Jaké změny plánujete v roce 2020 Vy? Nebo byste rádi, kdyby žádné nebyly? Máte teď vše super. Já se přiznám, že kdykoliv jsem si ve svém životě říkala, že to mám teď prima, že by to mohlo vydržet nekonečně dlouho, vždycky se mi situace velmi rychle změnila. Možná „zákon schválnosti“. Tak už si to neříkám a zařadila jsem do svého života, že změna je normální. Jediné, na čem záleží u změny je, jak se budu chovat. Nejčastěji se to u mne týká práce, ale samozřejmě to podobně mám i v soukromém životě. Například najít dobrého kolegu do týmu není snadné. A na týmu tolik záleží. Super tým je poklad firmy. Přesto nemůžu lpět na tom, jestli ten odejde a další přijde. Dobře se to píše, ale už trochu složitěji se to žije. Lidé kolem Vás tvoří to, jací jste. Poděkovat za strávený čas a popřát hodně štěstí, to je panečku náročné. To je cesta, nic dalšího mi nefunguje a být naštvaný nebo obviňovat nefunguje také.

Určitě známe, že když máme kolem sebe hodně negativity, skočí na nás a vznikne potíž. Když máme vedle sebe pozitivní lidi, kteří nás inspirují, cítíme sílu tvořit a je nám skvěle…

Odborníci říkají, že pět lidí, s nimiž se nejčastěji scházíme, vytváří naše postoje.

Přeji nám, ať nás potká cokoliv, abychom to přijali a uvědomili si, že jediné, co máme v rukách, je to, jak budeme reagovat na vzniklou situaci.

Krásný leden všem

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

„Tajemství šťastného života spočívá v tom, s jakou elegancí dokážeme přijmout změnu.“

Edgar Allan Poe

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře