Ženské zbraně a „lovci“ na pracovišti… (Podobnost s reálnými osobami je čistě náhodná)

Máte rády ten pocit, že jste žena a že vás chce někdo chránit, že se mu líbí, jak jste obléknuté, jak voníte, jak mluvíte, prostě jaké jste a co máte uvnitř sebe? Znáte ten pocit? No jasně, je to naše ženskost, kterou v sobě každá žena má, a někdy tomu můžeme říct naše ženské zbraně.
V osobním životě si jich užíváme plnými doušky.
V práci není dobré je využívat či spíše zneužívat, ale nelze je ani potlačit, to bychom přestávali být ženami.
Velmi dobře ten pocit znám… Je Vám prostě v té společnosti dobře, stačí milý úsměv, nic víc a Vy víte, že muž, který je ve Vaší blízkosti, cítí Vaši ženskost. Nemá to nic společného se sváděním, muž je často zadaný i Vy velmi často patříte jen jednomu jedinému pod sluncem.
No i tady jsou naše ženské zbraně a je to dobře. Pokud na druhé straně máte moudrého a inteligentního klienta, který má vlastní sebevědomí zcela v pořádku a nechce ani nepotřebuje si jej zvyšovat, je to nádhera. Přirozený respekt, příjemné povídání, chytrá žena a muž, uznání vzájemných rolí v rámci zakázky, kterou s klientem máte. A lichotka, že Vám to sluší, přirozeně potěší.
Jsme velmi rády jako ženy, že zaběhnutou zakázku máme a náš klient je rád, že práci děláme právě my.
Někdy však na druhé straně máte „lovce ženských srdcí“, a to je potíž…Jak to ukočírovat, mít zakázku, neurazit a ještě dobře vycházet? Práce je dobrá pro Vás i celý Váš tým.
Obvykle, když narazíte na klienta „lovce“, má v blízkém okolí své „stádo věrných oveček“ a těm se nebudete líbit. Vycítí ohrožení. A kolikrát právě na hlavní účetní či na ostatních v pracovním týmu závisí zpětná vazba spokojenosti s naší prací.
Jak si za těchto okolností pojistit práci na zakázce, kterou provádíte Vy či Váš tým s maximální péčí?
Vůbec za nemožné považuji „lovci“ jakkoliv podlehnout. Je to však docela náročné a udržitelnost zakázky je na kuřích nožkách. Pokud si však myslíte, že když vyhovíte vábení „lovce“, máte cokoliv jistého, jste na omylu.
Moje poslední vzpomínka patří velmi, opravdu velmi úspěšnému muži, který vybudoval velké impérium. Spolupráce je, či spíše byla zhruba desetiletá a předávaní mojí auditorské práce bývalo stále více protknuto drobnými až středními lichotkami mnohdy pracovními a hodně osobními…Těžké pořízení, co s tím. Nechci urazit, práce je zajímavá, umíme jí, dobře zaplacená… Nic neříkám, jen se usměji a přecházím dál pracovně. Příjemné to příliš není. Nabídka večeře je v rámci pracovního vztahu normální, i když zde je to velmi složité. Ano přijala jsem…vše probíhá v klidu a v pohodě, byl z toho nakonec vždy jen oběd. Nevídali jsme se často, nicméně lechtivé poznámky prolínaly naše setkání dlouhodobě.
Vše jsem ustála a situaci vyřešila nečekaná nová posila hlavní účetní. Pohledná a chytrá žena. Nicméně nebylo zde souznění se mnou a náhle došlo k naší výměně… Audit nadnárodní společnosti se dá pochopit, to je běžné, ale věrný klient, který slova o mně jako chytré ženě myslel vážně, mne nenechá odejít ze společné spolupráce. To jsme zažili několikrát a Vy určitě také. Nebo, že by ta žena nakonec nebyla tak znalá a chytrá?
Ne, daně opravdu nechtějí a audit přechází na mezinárodní společnost. Ufff, to je síla. A víte, co je krásné, že já vím, co vím. Svoje ženské zbraně jsem měla u sebe, ale nikdy jsem je nezneužila.
Obláček obdivu k mojí osobě, mé chytrosti a úžasnosti se rozplynul jako pára nad hrncem…
Tam, kde máte proti sobě inteligentního muže, se Vám to nestane, nechá si Vás na daně či jiné poradenství. Opravdu o Vás stojí – samozřejmě pracovně.
Vždy, když přicházíme o audit, zůstáváme na daně. Protože si nás tito klienti, obvykle muži přirozeně váží, respektují nás a nejsou to „lovci“.
A jak jste na tom Vy s Vašimi klienty a ženskými zbraněmi?
Měli jste pracovní vztah či máte jiné zkušenosti?

P.S.
Velice silný rozhovor při změně mezi hlavními účetními asi rok před ukončením spolupráce mne naprosto šokoval. Až tak??
Co vše bylo mezi mým úspěšným klientem a mnou, ale ať si nemyslím, že jsem něco více, celá účtárna na tom byla stejně…měla jsem pocit, že se mi to zdá, že jsem v páté třídě základní školy a že tento rozhovor nemůže být reálný. A té nové hlavní účetní, že tedy hodně, ale opravdu hodně vadím…
Více jsem této bývalé hlavní účetní nezavolala, přestože to byla velmi racionální, chytrá a rozumná žena.
Některé věci a skutečnosti člověk nemusí pochopit. I tak je to v pořádku.
I to je někdy naše role na auditu. Co s tím?
Vůbec nic. Vše plyne samo sebou, a to je dobře. Vy víte, co je pravda a co ne, a můžete s hrdostí od tohoto klienta odejít.
S jistotou víte i to, že se otevřou jiné dveře, a věříte si. A v tom je obrovská síla a svoboda a taky naše ženská zbraň, kterou máme uvnitř.

Hezký svátek pro Vás všechny…

P.

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře