Vidíte příležitost v každé překážce?

Krásný den milé kolegyně a vážení kolegové,

znáte situaci, kdy si myslíte, že tady máte vyřešeno, že tato situace je v pořádku a že vše je v pohodě?

A pak pochopíte, že to tak nebude. Osud (karma, vesmír) Vám pošle do cesty, že to bude jinak. Dříve jsem si říkávala, když bylo něco v pohodě: „Kéž by to takto vydrželo…“ Velmi často krátce po vyslovení mého přání vznikla potíž. Přestala jsem to říkat, ale do života mi to chodí stejně, asi jako většině z nás.

Je zvláštní, ano obvykle byly signály, že řešení není stoprocentní, ale nechtěli jsme to vidět, nechtěli jsme to slyšet, nechtěli jsme o tom mluvit. Ostatně, co je stoprocentní? Naučili jsme se udělat ústupek, kompromis… Je to běžná součást života.

Život je cesta, je třeba výzvy přijmout, vidět v nich příležitost, i když se nám to v daný okamžik nelíbí a je to komplikace.

Zrovna včera se jedna překážka objevila a večer mi přistál jakoby náhodou od Renaty Angelo, skvělé koučky, na Facebooku citát. Určitě pro mne, ale určitě nejen pro mne. Tak Vám jej posílám.

Vyšší vědomí vždy ví více než my. Znáte ten pocit, kdy se otočíte roky zpět a vzpomenete si na situaci, kdy jste něco řešili. Něco tehdy nepřekonatelného. A když se po letech otočíme zpět, rozumíme, proč to takto bylo pro nás to nejlepší. Jen jsme to tehdy nevěděli. Pokora k životu, ke všemu, co se děje.

To je i jedna z metod NLP – neurolingvistické programování. Uděláte krok vpřed, pomyslně pět let dopředu ve Vašem životě, a otočíte se. Díváte se na svůj současný problém z perspektivy za pět let. Obvykle jasně cítíte, že je to pryč, bez emocí, vyřešené, správně zapadnuté do sledu událostí.

Přeji Vám, abyste vždy pochopili co nejrychleji, že každá překážka je novou příležitostí…

Bylo by prima si to alespoň uvědomit. Cesta k řešení jistě přijde a klid v duši také… je třeba malinko vyčkat, prožít to… To je život… často se nám to nelíbí, velmi často to bolí…

Ostatně, kdyby bylo vše jednoduché, pohodové a sluníčkové, možná by nás to ani tolik nebavilo.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

„Pesimista vidí překážku v každé příležitosti.

Optimista vidí příležitost v každé překážce.“

Winston Churchill

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře