Veřejnosprávní období u nás

Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

držíte v ruce další Měsíčník pro veřejnou správu neboli pro obce, příspěvkové organizace a DSO a já mám upřímnou radost, že i tento „oddíl“ Účetního Portálu žije. A dokonce předčil v jednom „oddíl“ podnikatelský, a to konktrétně tím, že má svoji Redakční radu pro veřejný sektor. Rada dohlíží nad články, přemýšlí, co je pro nás-vás zajímavého, a někdy i článek vrátí k přepracování nebo doplnění autorovi. Je mi ctí, že členkou jsou kolegyně Simona Pacáková a Lenka Zábojová, což jsou osoby s dlouholetou praxí ve veřejném sektoru, ale jsou zde i profesně mladé daňové poradkyně Monika Holušová a Petra Slavkovská, moje dcera. Je to i pro mne zcela nová zkušenost.

Tento týden byl pro nás ve znamení veřejného sektoru i v našem pracovním diáři. Dva dny jsme strávily s Péťou poradenstvím na našich obcích a včera jsem měla přednášku pro Mikroregion Kosířsko. Děkuji za důvěru a věřím, že téma dlouhodobého majetku, inventarizací a závěrečného účtu vneslo v mnohém nový vhled na problematiku.

A naše aktivity ve veřejném sektoru letos na podzim pokračují.

Na konci října je tu náš druhý ročník Specialisty pro veřejnou správu. Samozřejmě akreditovaný pro úředníky. Zvu nejen všechny účetní z obcí. Zvu také všechny z účetních a daňových kanceláří, kteří si „pohrávají“ s myšlenkou, že by to také chtěli umět. Chtěli by znát jakéže rozdíly tam jsou oproti podnikatelům. Ano, zase být o kousek dál a o kousek výš…

Jsem vděčná za tento veřejnosprávní „oddíl“ na portále.

Přiznám se, že se mi někdy nedaří paní účetní tak zapálit do akce, jako jsem zvyklá u podnikatelského sektoru. Možná toho mají hodně a jsou na vše samy, možná ode mne slyší něco, co jim přinese další práci, a možná něco zcela jiného. Přesto se moc těším na letošní veřejnosprávní skupinu. A třeba prozářím jejich dny 😊.

Začínáme poslední den v říjnu a budeme procházet účetnictví, tvorbu rozpočtu, účetní závěrku, závěrečný účet, přiznání k dani z příjmů a mnoho dalšího. Jak říká kolegyně Monika, je to komplexní projití problematiky. A končíme na jaře…

Mějte krásné stále babí léto a nenechte si vzít radost z každodenních maličkostí od nikoho zvenčí ani ze svého nitra.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

„Tančete a bruslete mezi vším co do Vašeho života přichází a neztraťte u toho radost ze života…“


Pěva Čouková

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře