Touha, záměr a první krok

Krásný prázdninový den milé kolegyně a vážení kolegové,

když jsem byla na semináři Renaty Angelo začátkem letošního roku, měla uvedenou TOUHU mezi negativními emocemi. Ptala jsem se proč? Odpověď byla, že touha je chtění a dává to najevo, že nejsem spokojená s tím, co mám. Hodně jsem o tom přemýšlela.

Přesto si myslím, že TOUHA je nesmírně důležitá. Jsou to SNY o tom, co chci a kam směřuji. Souhlasím, že samotné toužení nestačí, je nezbytné touhu doplnit ZÁMĚREM. Záměrem, co v budoucnu udělám pro dosažení toho, po čem toužím. Až když spojím touhu a záměr, může něco vzniknout. Když zamrznu jen v toužení po čemkoliv a nic víc, určitě se nic nezmění. V okamžiku, kdy začnu přidávat záměr budoucích kroků, kterým dám pozornost, začne se objevovat změna. Změna, která provází naše bytí. Budoucí představy pohybu z místa, kde jsem, do místa, kde chci být. Z místa A do místa B. Je to cesta…Je třeba vykročit, udělat první krok a další a další.

Za klíč k životu považuji to, že nelpíme na výsledku. Může to znít podivně, ale pokud uvolníme naše „chtění“, budou přicházet ty správné věci do života. Na cestě od bodu A do bodu B mohu kdykoliv přijmout změnu, i to je součást cesty.

Je jedno, jestli chci – toužím udělat zkoušky daňového poradce, jestli chci mít partnera nebo chci jet letos na Bali.

Je třeba učinit záměr, ano, jsem ochotna – ochoten pro to něco udělat a není toho málo, co jsem ochotna – ochoten udělat. Jdu do akce… začnu se intenzivně promyšleně a plánovitě učit u těch nejlepších, začnu chodit na veřejné akce, protože doma mne partner nenajde, přihlásím se na cestu na Bali, teď je ten správný okamžik.

Záměr, pozornost, touha, krok za krokem postupuji.

A teď připomínám to nejdůležitější a taky nejtěžší – nelpím na výsledku, zda se mi moje sny splní. Uvolňuji to, nechám to „osudu“ nebo „vesmíru“, jak chceme.

Velká inspirace je v přírodě, vše v přírodě roste, není to tak, že obilí nebo tráva touží růst, zkouší růst, prostě rostou, a to docela pomalu. „Step by step“. Rostou bez ohledu na výsledek, taky může přijít krupobití nebo cokoliv jiného.

Krásně nám právě teď dozrávají meruňky na zahradě a že jich je. Meruňka, strom, každoročně nasazuje svoje květy, čeká na včelky a roste bez ohledu, zda přijdou mrazíky, které vše zničí nebo ne. Jde do toho naplno rok, co rok, dokud žije a dýchá…

Zkuste uvolnit touhu po výsledku, co má být, to přijde a většina úžasných věcí přichází bez velkého snažení.

Ano, záměr, je důležitý, krok za krokem také, samotná touha nestačí. Touha je podle mne zázrakem a smyslem bytí…

Zkuste zapřemýšlet v období prázdnin nad Vašimi touhami, přidejte záměr prvního kroku a vykročte. A to nejtěžší, pusťte lpění na výsledku…

Výsledky a zážitky získané na cestě Vám nikdo nevezme.

Smyslem života je radost z těch kroků, lehkost, radost a smích na naší cestě…

Velmi často ti, co vše mají, nejsou vůbec šťastni.

Přeji hodně upřímného smíchu od srdce, až se budete za břicho popadat.

Kdy jste se naposledy takto smáli?

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Touha:

Touha je zázrak, kámo, zázrak!
Je to jak žár
Pořádně velikej dar
Je to jak letící drak
Naprosto přesnej prak
Je to hukot moře
Je to pramen v hoře
Touha je žít
Zůstat a neodejít
Touha je padnout a vstát 
A rány nevnímat
Je to tlukot srdce
Je to poklad v ruce…

Daniel Landa

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře