Těšení

Dobrý den milé kolegyně a milí kolegové,

přesunuli jsme se do dubna. Je to neuvěřitelné, že jsou za námi tři měsíce roku 2019, celá jedna čtvrtina roku. My účtaři a daňaři máme za sebou závěrky klientů, někdo jich má hotových hodně, někdo všechny, někdo málo. Všechno je v pořádku a je to o Vašem nastavení. My máme hotové všechny naše klienty a vždy to tak bylo. Je to zejména proto, že mám ráda, když se práce nepřesouvá na druhou čtvrtinu roku. Těší mne, když „odkládáme“ jen ty, kteří k tomu mají důvod. Ale zcela určitě je to o návycích. Ano, jsem na to takto zvyklá a naučila jsem tento návyk všechny blízko mne. Těší mne to takto.

Těšení je důležitou součástí našeho života, je to pozitivní emoce. Mnozí by namítali, že je to budoucnost a my máme být přece teď a tady. Já ale nedám na radost a těšení se dopustit. Je to jedno, na co se těšíme. Může to být celý dnešní den, co se mi podaří, s kým se potkám, co se povede. Může to být něco docela obyčejného. Nakonec radovat se z obyčejných věcí je umění. A když toto umění zařadíme do každodenního života, je všechno prosluněnější a hezčí. Najednou jsou chmury pryč a nemají moc prostoru. Z čeho se teď raduji a na co se těším já?

Určitě mám radost z toho, že jsme si udělali čas na naši zahradu, ostříhali všechny keře po mnoha letech, doplňujeme mulčovací kůru postupně. Je to pro mne obrovská radost a těšení se. Taky mne těší, že jsem začala opět běhat a chodit na jógu, což jsem v poslední době nestíhala. Já vím, můj problém, ale někdy to tak mám. Je to však vždy krátkodobě, že dám přednost práci před mými aktivitami.  Těším se, že půjdou do světa moje první interpretace, které mám dlouho v hlavě a dlužím rozřešení problémů Vám v praxi. Těším se na dovolenou v květnu. Těším se na návštěvu u maminky. Těším se na sraz ze základky v sobotu. Těším se na vázání mašliček na vajíčka s vnoučaty.

Já se asi pořád na něco těším…je to pro mne velká energie a pohon mého bytí. Každou chvíli „tady a teď“ mám protknutou těšením se na desítky malých velkých událostí…

A na co se těšíte dnes Vy? Zkuste zapřemýšlet…Věřím, že toho bude hodně…

Krásný čas před svátky jara.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře