Tam a zpátky – ledy se hýbou

Dobrý den,

moje – naše poslání vidím v tom, že vám poskytujeme radu, informaci, kterou potřebujete znát teď nebo v budoucnu. Je zřejmé, že se musíte rozhodnout sami, ale dáváme Vám směr a zejména argumenty, proč je to tak, jak uvádíme. Takovýchto zdrojů jako je náš Účetní Portál je zcela jistě hodně kolem nás, například odborné časopisy, semináře nebo jiné vzdělávací portály.

Nicméně o „pravdě“ a „nepravdě“ rozhoduje vždy soud. Všechno ostatní jsou jen názory a doporučení. Proto ráda opírám svoje tvrzení o znění zákona a jiných právních předpisů, abyste si sami dokázali zdůvodnit, proč se mým – naším názorem řídíte. A činí tak i naši autoři. Určitě si v odborné oblasti čtu i jiné články, ale přiznám se, že bez zdroje informací či logického zdůvodnění cesty autora nepokračuji… Vím, že mnozí z Vás to máte stejně, proto jste na mojí – naší cestě. Děkuji…

Nicméně zrovna včera byl na koordinačním výboru 11/2018 dořešen problém, kdy jsem předpokládala či považovala za správné jiné řešení. Zákon o účetnictví jsem si v této oblasti vykládala jinak. Je to příspěvek Daň z nabytí nemovitých věcí z pohledu daní z příjmů, příspěvek č. 528/19.09.18. Co s tím? Složité???

Ani to není složité… Považuji za moudré respektovat názor MF ČR, obzvlášť když je tento názor ve prospěch daňových poplatníků. Takže určitě upravím svůj příklad. Bude to oprava metodou tam a zpátky neboli „odvolávám, co jsem odvolala a slibuji, co jsem slíbila“ z Pyšné princezny.

Považuji za důležité sdílet skutečnosti tak, jak jsou… Děkuji kolegům Otovi Machalovi, Jirkovi Nesrovnalovi a Zdeňkovi Urbanovi, že díky nim známe názor MF ČR na tuto věc a budeme se tím v těchto dnech řídit. A že jsem to vnímala a vnímám z pohledu věrného obrazu jinak jde v těchto dnech do pozadí. Dokud není známý názor soudu, je názor MF ČR řečený v závěru koordinačního výboru důležitý a cenný.

Pro zvídavé – problém se týká daně z nabytí nemovitých věcí u nepeněžitého vkladu nemovité věci, která bude patřit do nákladů nikoliv do ocenění nemovité věci.

Listopadová výzva ode mne:

„Dokážeme říci, že se názor změnil a že to, co jste prezentovali a předpokládali je k dnešnímu dni jinak. To je naše cesta. “

Krásný zbytek listopadu, nezvykle příjemně prosluněný

P.

Poznámka:

Ledy se hýbou, a to je skvělé…

Budeme s vámi dnes na Václavském náměstí a děkujeme za odvahu…

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře