Svět dávání a braní

Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,

možná Vám někdy někdo řekl něco nehezkého nebo napsal komentář, který byl velmi, opravdu velmi nelichotivý. Vzpomínáte? Moc to bolelo. Možná jste si říkali, že to bylo naposled, co jste o sobě něco napsali nebo řekli, že toto opravu nemáte zapotřebí.

Jestli mi to někdy někdo udělal také? Ano, udělal, některé komentáře opravdu nebyly hezké. Mohla jsem se zavřít, nepsat více, nepublikovat, nechodit už prostě „s kůží na trh“ veřejnému mínění.

Neudělala jsem to, nešla jsem do ulity, i když se mi chtělo. Už tehdy jsem věděla, že komentář možná smažu, možná nesmažu, a vyslala dotyčnému soucit. Asi se mu něco stalo, asi není v pohodě a teď má možnost svoji nepohodu poslat na mne. Má moc mít názor.

Moje dnešní povídání je o dávání a braní. Určitě víte a znáte, co byste chtěli – pohodu, vlídné slovo, krásné komentáře a názory od blízkých, rozesmáté a veselé lidi kolem sebe, bytí bez stresu, naslouchání od ostatních, lásku, pomoc od bližního i cizího, aby Vám nikdo neskákal do řeči a mohli jste alespoň někdy dokončit svoji myšlenku a bylo by toho hodně… každý by měl svůj seznam.

Co tak začít od toho, že to, co nejvíce chceme, budeme sami rozdávat?

Není to snadné, vím… ale jestli chceme změnit svět a já chci, ať si myslí kdo chce, co chce, tak je to tak moc potřeba. Vyzkoušejte bytí v laskavosti k druhému, bez vyčítání čehokoliv, bez nevyžádaných rad, rozdávejte úsměvy. Zkusíte?

Dospělí se téměř nedají kontaktovat, myslím cizí lidé. Někdy zkouším, jestli mám šanci se na procházející osobu usmát, obvykle po očním kontaktu. Šance jsou minimální. Lidé jsou zamračení, obvykle v běhu a nepřítomném výrazu. Když zkusíte kontaktovat děti sedící na kočárku, téměř vždy se Vám to podaří. Kde jsme se ztratili?

Moje dnešní pozvánka je do světa dávání a braní.

Zkusíte se mnou?

Děkuji za inspiraci Deepak Chopra.

Krásné jaro, které už je na dosah ruky, a příslib teplých dnů.

A jedna myšlenka – štěstí hledejte u sebe, tam je jistota, zvenčí ho získá opravdu jen málokdo a obvykle velmi krátkodobě.

Těším se na viděnou.

Mzdový specialista už běží bez lidí, ale třeba na Daňovém specialistovi se uvidíme „naživo“. Moc mi chybíte.

P.

Pěva Čouková 
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s.®
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP CŘ ®
DAŇAŘ ROKU 2020 v kategorii DANĚ Z PŘÍJMŮ
www.pevacoukova.cz

Moje současné motto:

  • Kola se točí…
  • Jedeme dál…
  • Spolu to zvládneme…
  • Jsme optimističtí…
  • Nevzdáváme se…

„Dnes a každý den dávám to, co chci přijímat.“

Deepak Chopra
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře