Stopky v životě

Krásný den milé kolegyně a vážení kolegové,

jak bude vycházet toto číslo Mzdového měsíčníku Účetního Portálu, budu na čerstvém vzduchu na horách v krásném hotelu a budu s Vámi jen v myšlenkách. A možná taky nebudu…a ponořím se do naplánovaného odpočinku…

Mám trochu výčitku, že nehlídám vnoučata, když mají teď „vynucené prázdniny“, ale tak to se mnou někdy chodí… Kdo to mohl vědět 😊.

Velmi často, když jsem v klidu a nepracuji, neskutečně vymýšlím a moje kreativita je velmi aktivní. Jen výjimečně se mi podaří ji uspat, obvykle, když jsem mimo republiku a práci déle.

Tentokrát je to v čase od webináře do webináře. Moje nová perioda soukromých výjezdů.

Minulý týden mne zasáhla na mzdové konferenci smutná informace. Informace od mého kamaráda, bývalého kolegy a celoživotního ctitele Petra, že odešla moje kolegyně z první práce Vlastička. Vlastička, která mne zaučovala do tajů nedokončené výroby v Lokomotivním depu Olomouc. Bylo tam neskutečně mnoho zakázek, rozúčtování režií, které ještě dnes u málokterého software vidím. Myšlenky se mi vracely do té doby, Vlastičku a celou tehdejší kancelář jsem viděla jako „na živo“, vzpomínky byly silné a emotivní. Ta krásná černooká Vlastička, se kterou jsme měly stejně staré děti, odešla… Byla v mém věku. Je to takové zastavení. STOPKA řekla bych. Stopka do našeho života, zrcadlo s mnoha otázkami.

Žijeme, tak jak žít chceme?

Máme v pořádku vztahy kolem sebe?

Nežijeme v „ažpacích“ neboli, že něco bude až … až … až?

Před pohřbem jsem se vracela z Kroměříže a na obědě v restauraci, kde jsem chvíli pracovala, seděl vedle mne člověk s velkým hendikepem. Seděl se slečnou a povídali si…nešlo neslyšet jejich rozhovor, byla jsem tu sama. Oba plní optimismu…

Můžeme říct náhoda, ale já vím, že to tak není.

Další STOPKA pro mne.

Umím si vážit toho, že tvořím, žiju, mohu chodit, mám zdravé děti???

A pak přišla poslední STOPKA minulého týdne. Kamarádka, co se vrátila právě z Bali mi píše, že jde na operaci s ledvinou, náhlá událost po návratu. A ještě na další operaci.

Staráme se o své zdraví?

Krásné dny do Česka…

Přeji Vám hodně síly do březnových přiznání a taky alespoň trochu času na zamyšlení nad našimi životy. Žijeme? Přežíváme?

S vděčností

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

„Život je dar. Sám sebe dostane člověk darem.“

 Josef Čapek

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře