Příroda a síla v nás

Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

doba, která přišla v březnu, přišla jako vzkaz pro nás lidi. Je v ní tolik otázek, otázek bez odpovědí, často možná s odpověďmi, na kterých se neshodneme…

Neshodneme se s letitými přáteli, neshodneme se s rodinou, často sami nevíme, co je správné, když si to přiznáme.

Za mne je v současné situaci otázka a potřeba současně – náš vztah k MATCE ZEMI, přírodě kolem nás. Pánem tady na světě nejsme my lidé, ale příroda, ať si to přiznáme nebo ne. Nejvíce mi vždy odpoví oceán, který mám jen v paměti a na fotkách. Ani já, ani Vy za ním nemůžeme. Zvláštně spravedlivé. Vidím jeho sílu, tam je všem jasné, kdo je tady pánem… Každý z nás může pro přírodu něco udělat.

Tato doba rozdělila lidi na dvě skupiny. Na ty, kteří vidí příležitost v této době, cítí svoji sílu, věří svojí imunitě, a na ty, kteří jsou doslova téměř zhroucení, stěžují si, objektivně se bojí, co bude dál.

Nesoudíme, jsme soucitní a děkujeme, že můžeme pomáhat.

Jen v těžké situaci poznáme, co v nás dříme. Je to stejné jako s vážnou nemocí. Nevíte, jak se budete chovat, jaká bude Vaše touha bojovat. Nelze to odhadnout.

Jsem pozorovatel, více než kdykoliv dříve. Je zde velká síla pomáhat, propojovat, ale je zde stále i velká síla konkurence, která nedovolí spolupráci. A to i tehdy, když je aktivita nebo produkt prospěšný pro lidi, kteří by to právě teď potřebovali. Zvláštní…

Já osobně děkuji této době, že přišla. Jednak za nová poznání. I u nás v práci se ukázala solidarita a pravá opora mezi mými kolegy ve světle, které neznám. Někdy neodhadnete, na koho se můžete opravdu spolehnout. Ať se snažíte jakkoliv. Některá zjištění trochu bolí, ale to je ta ryzí situace, situace bez růžových brýlí. Tak to je a takto to i bylo.

Děkuji této době za to, že přišly úplně nové nápady, které bych nevymyslela. Pracovně jsou to ONLINE PROGRAMY, které se prodávají, a naše ONLINE AKTUALITY, které šíříme zdarma pro všechny… Obojí je obrovské naplnění, které nelze popsat slovy. Obzvlášť to druhé…

Největší síla je být potřebný, pomáhat, dělat radost sobě a druhým současně. To je pocit, který nejde zaplatit penězi.

Děkuji za všechna poznání, za všechny „rozbřesky“, kterých se mi dostalo. Věřím, že vše má svůj smysl a že je stále co zlepšovat. A že naše síla je mnohem větší, než si myslíme.

Posílám naději všem, kteří ji potřebují cítit.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

P.S.

Můj osobní závazek – Nebudu už přednášet nikde, kde netřídí odpadky. Nestačí to vnímat, je třeba konat. Ano, takto to bude.

Citát:

„Kdo může chodit k prameni, ať nechodí ke džbánu.“

Leonardo Da Vinci
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře