Pravda a láska zvítězí

Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

minulou neděli bylo 30 let ode dne, kdy jsme vstoupili do období svobody. Svobody projevu, svobody konání, svobody podnikání a mnoha dalších svobod. Mohli bychom o tom všichni pamětníci hovořit dlouho a velmi emotivně. Hodnotit, co bylo lepší a co je teď horší, jak už to u nás v Česku bývá. Rádi posuzujeme a hodnotíme. Přestože už mnoho z nás si to uvědomuje a už hodnotíme minimálně. Víme, že můžeme žít bez těchto emocí a že je nám bez nich lépe…

A jak už to bývá se silnými dny našeho života, vím přesně, co se událo, kde jsem byla a co se dělo.

Já se tehdy připravovala na státnice na VŠB Ostrava, užívala si volna a koukala na televizi. Televize tehdy patřila do mého života neodmyslitelně. Stejně jako fronty na banány. Že se něco chystá, se v Ostravě vědělo hodně jistě a informace plynuly z Polska. Tak nějak jsem byla zahleděna do mého úkolu dokončit školu a že něco není v pořádku, jsem až tak nevnímala. V den „D“ jsem jela na kole z Bělkovic, kde jsem tehdy žila, k rodičům do Bohuňovic s obrovskou radostí, že je to opravdu tady, že je šance na „lepší bytí“. Žádné auto, prostě na kole. Moje rodina však nepatří k pozitivním bytostem a určitě by se nazvali „optimistickými pesimisty“. Byla tam nálada jako na pohřbu. Byla jsem zmatená.

Nicméně, zrušení státní zkoušky z marxismu-leninismu bylo skvělým začátkem. Následovalo ukončení školy a vstup do podnikatelského světa. Děkuji za těch bezmála 30 let plnění mých snů v oblasti podnikání a možnosti pomáhat ostatním prostřednictvím účetnictví, daní a auditu. Nedovedu si představit svůj život bez těchto změn. Každý z nás bychom byli pravděpodobně někde jinde, než jsme právě teď.

Děkuji za tu změnu… Je to naše cesta, a cesta za lepšími zítřky může být někdy i trnitá. Jako každá cesta. Důležité je, že pozitiv je o hodně více než negativ.

A cesta s účetními na Bali, ta by určitě za minulého režimu nebyla. Stejně jako by nebylo splněno hodně mých i Vašich snů.

S vděčností za čas, který je tady, a za dobu, v níž žijeme.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

„Svobodu můžete vyměnit za cokoli, ale nikdy to nebude dobrý obchod.“ 

Pavel Kosorin

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře