Nová situace

Krásný den milé kolegyně a vážení kolegové,

jsme v době, která je pro nás velmi nezvyklá. Věřím, že jste si udělali svůj plán B Vašeho fungování ve firmě, s klienty i doma a je nám jaksi jinak. Nezvykle jinak.

A možná si nové situace užíváme. Máme velké štěstí, že můžeme jako daňaři a účtaři fungovat.

Já za sebe jsem naplněna pocitem vděčnosti z toho, že máme úterní webináře, kde pomáhám všem, kteří potřebují rozklíčovat situaci kolem současných podpor, nároků zaměstnanců, zaměstnavatelů a nových právních předpisů. Jako klíčové cítím „odzdrojovat“, co platí a co je jen návrh, který neplatí, možná platit nebude nebo bude mít jinou podobu. Není to o penězích, a přesto je to velké naplnění.

Nejsem sama, zažívá to teď většina z nás. Je nám přirozené pomáhat, dávat. Děláme to rádi a známe, že krásnější pocit je dávat než dostávat.

Zažíváme pocit obrovské sounáležitosti a spojení s druhými. Roušky propojily republiku, dostala jsem několik a je milé, že na sebe myslíme bez očekávání čehokoliv.

Zažili jsme velkou radost, že jsme se potkali v práci poté, co se avizovalo, že bude zavřená Olomouc. Přitom se potkáváme dnes a denně a najednou jsme cítili, že to není samozřejmost.

Zajímáme se o ty, kterým zavřeli provozovny, naše kadeřníky, cvičitele jógy, fitness trenéry a posíláme jim předplatné. Cítíme, že jsou bez příjmu a my jim právě teď můžeme ukázat, že nám na nich záleží.

Zajímáme se o starší generaci, v mém případě o maminku. Zda je v pořádku, zda nepotřebuje něco nakoupit, zda je zdravá, víc než kdykoliv předtím. Podporujeme projekty pomoci seniorům.

Cítíme veliké zklidnění, vzhledem k úlevám s podáním přiznání, nejsme pod tlakem, který velmi dobře známe a je často pohonem stresu a pocitu, že to musí být teď hned.

Zjišťujeme, že být spolu jako rodina je víc než kino, divadlo, večeře s přáteli. Dovídáme se od svých bližních informace, které neznáme. Já například nově dva dny hlídám vnoučata a pociťuji, jak je to prima. Je příjemné od mého syna slyšet, jak je super, že v tyto dny vařím. Když mi říkal dříve, nebrala jsem to vážně. Teď si uvědomují, že je v tom síla. Naše profese, stejně jako jiné, si nás dokáže vzít a zaměstnat v hlavě na 7x24hodin týdně.  

Tato doba se už nevrátí, nic nebude jako před nouzovým stavem. A to je taky význam této situace.

Chápeme, že příroda je mocná. Jako to známe ze síly například oceánu, vodopádů a snad nejvíce citelně já osobně z povodně v roce 1997. Umí nám ukázat směr, umí nás zastavit k zamyšlení, co jsme všechno neviděli a co je třeba vnímat a dělat jinak.

Příroda má svůj cyklus. Ví, že je třeba odpočívat v zimě, aby vše staré odešlo a vznikl prostor na nové mladé. My lidé jsme to chtěli nevnímat, měli jsme klamný pocit, že nejsme součástí přírody. Jsme schopni to přejít, dát si nejednu kávu navíc, myslet si, že sportem to překonáme. Myslím, že to zná většina z nás, kteří měli vážný zdravostí problém.

Je to pro nás teď pokyn zvolnit, odpočinout, aby přišly nové nápady. Nebát se opustit staré věci, situace, na které jsme zvyklí. A na co jsme zvyklí nám často připadá to nejlepší. Ale často je to klam.

Vidíme to na seminářích, jak může být prima sledovat seminář z obýváku? Může a můžeme ještě ušetřit čas. A čas je ten největší dar. Něco, co by se nám ještě nedávno nemuselo líbit. A dnes se to stává nezbytností. Nemusím chodit do obchodu, máme Rohlík.cz, můžu si vybrat na počítači a nákup mám až u dveří. A takto je toho mnoho…

Miluji živá setkání a moc se na Vás těším na semináři „naživo“. Jsem si však jistá, že už se do světa „být všude a muset vše stihnout“, nevrátím. A možná to tak cítíme mnozí z nás.

Inspirujme se koloběhem „Kola roku“ a moudrostí přírody a nenechme si „AHA“ momenty, které přicházejí, uniknout.

A taky se nenechme ničím a nikým zastrašit… Je to výzva…

Krásný duben nám všem.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

Blaze tomu, kdo dává, ne tomu, kdo bere.“ (Ekumenický překlad)

(Bible kralická Sk 20,35)
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře