Nová doba

Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

na den, který bude obsahovat dvě trojky, dvě dvojky a dvě nuly, jsem se hodně dlouho těšila. Jakýsi můj osobní vnitřní mezník starého a nového. Ano, bylo to datum 3. 3. 2020. Mzdová konference 2020, poslední velký závazek.

V tento den mi skončilo období mnoha vlastních výzev a plánů, které jsem před sebe dala a které jsem přijala – ráda. Mohu si je všechny tzv. „odháčkovat“, jsou za mnou. Jak? V jaké kvalitě? Povedlo se? Kdo ví?

Řídím se jedním z pravidel ve čtyřech dohodách – „Nejlépe jak umím“.

Určitě toto pravidlo ctím, nicméně často je to tak, že prostě už nemám více času, jsem unavená a prostě lépe už to nezvládnu. Má to však hodně rezerv. Při důkladném plánování by bylo více času a byl by lepší výsledek.

Pouštím však tyto vlastní teorie… začíná pro mne nová doba. Vše se zdá lépe zorganizované, lépe rozvržené, objevují se znatelné výsledky, které dlouho nebyly viditelné. Najdu, věřím, manažerku Účetního Portálu. Prima reklamku už jsem našla. Zdá se… Po zkušenostech s minulou jsem byla velmi nedůvěřivá a bála se dalšího zklamání, které má vždy finanční dopad. Zdá se, že přišel čas skvělého týmu, důvěry a pocitu, že vše má smysl a naše práce Vám pomáhá.

Moc se těším, že jak se více „proberu“, začnu tvořit nové příklady z účetnictví a právnických osob. Teď mám období odpočinku, ne zcela, ale docela… Připadám si unavená, zdraví mi dalo najevo, že je třeba více odpočívat. Respektuji, s pokorou…

Je tu ještě závazek k lidičkám, co jdou na jarní zkoušky, vydat a pečlivě probrat moje „Vyřešené příklady z účetnictví“. A jak už to se mnou bývá, bude ještě jedna kniha, budou to příklady z oblasti daně z příjmů.

Pak jedu na hory… Budu přemýšlet, co má a nemá smysl a co vše je někde mezi tím. Už dávno vím, že uvnitř mezi tím je toho hodně. Že neplatí jen „buď a nebo“.

Přeji Vám krásný březen, vím, že je pracovní, plný přiznání.

Taky budu mnohé kontrolovat a doplňovat radami…

Možná se na „majáku Rogera Hamiltona“ posouvám do modré zóny. Konečně? Už? Mám sílu se z toho radovat? Jsem plná obav, že spadnu dolů?

Věřím, že vše je v pořádku…

Krásné dny

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

“ Vše je tak, jak má být.“

Karel Spilko

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře