Nouzový stav 2020

Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové

doba nouzového stavu je díky „Bohu“ za námi a přinesla mi nejednu skutečnost – nejeden dárek. Vám určitě také.

Když jsem natáčela video Plán B od Pěvy – COVID 19, tak jsem cítila, že se za tím budou skrývat určité poklady, ale ani náhodou jsem nevěděla jaké.

Přesně před deseti týdny jsem vysílala poprvé moje povídání o novinkách aneb Webináře: Mimořádné vysílání s Pěvou – Všichni slibují. My zdrojujeme. Celých deset týdnů jsem sledovala aktuality pro všechny kolegy, kteří o to stáli. Pomáhala mi kolegyně Nikča s přípravou, Kája a Jiřík mi dělali zázemí při vysílání. Naprostá jednota a síla pomáhat. Netušila jsem, že se počet zhlédnutí může vyšplhat tak vysoko. Byla jsem upřímně dojatá.

A navíc jsem cítila velké napojení na „moje lidičky“, více než kdykoliv předtím. Není to konečná, vím to, jen jsem teď vyčerpaná a moje tělo mi to dává najevo. Umím naslouchat a jdu do klidového režimu. Jsem vděčná za těch 10 vysílání, tento týden v úterý bylo poslední vysílání…

Není to jediné, co přišlo. Zavedla jsem jako pomoc maminkám mých vnoučat, že budu děti hlídat v pátek a sobotu, samozřejmě i se spaním. Všichni se tvářili nadšeně a já do toho šla. Tradičně hlídám děti dva týdny o prázdninách, ale v průběhu roku v normálním stavu nemám obvykle čas.

Začala jsem hlídat každý týden. Stejně jako vysílání, tak i hlídání jsem vyhlásila po dobu, než vše skončí. Moc jsem si to užila, byl to skvělý protipól pracovním povinnostem. A byla jsem ráda, že děti mohu vidět. Mnoho maminek vůbec nedávalo prarodičům děti. Oceňovala jsem to… Běhala jsem mezi plotnou a nádobím, byl tam i relax na zahradě, bylo tam i povídání, koukání na film s dětmi – to vůbec neznám. Taky jsme zachraňovali ježka…

Byl i rituál ranních sobotních palačinek neboli omelet. Vždy v takovém množství, aby zbylo na odpoledne. Vybrat bezlepkovou mouku, aby z ní šly palačinky, nebylo úplně snadné. Ale představa, že je nestačíte dělat a mizí vám pod rukama, byla natolik lákává, že nešlo odolat. Krásné bylo také to, že na palačinky používám knihu receptů, kterou moje mamka dostala ve vaření v její deváté třídě. Hooodně dávno… kamarád mi ji kdysi ofotil a znovu svázal.

Přiznám se, že být takto intenzivně s dětmi se mi vůbec nechce rušit, stejně jako ty sobotní palačinky. Mám je vychytány a s malinovou marmeládou jsou i pro odpolední návštěvy úžasné.  

Co kdybych si je nechala jako tradici? Kdo ví? Asi by se mi to líbilo.

Vlastně miluji pořádek, pravidelnost, rituály… určitě potřebuji řád. Pak mi věci fungují, v chaosu se mi dělá špatně. Tak uvidíme, jak to bude se sobotními palačinkami.

Začal Mzdový specialista 2020 a po neděli začíná Daňový specialista 2020 – je to mazec, jsou to výzvy… díky za ně. Fyzické semináře miluji. A bude online, to je jasné 🙂

Krásné květnové dny…

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Palačinky ze školní kuchařky mojí mamky:

½ litru mléka (používám mandlové nemléko), 24 dkg mouky (používám bezlepkovou), 2 vajíčka (z bílků dělám sníh), trochu posolit… dělám dvě dávky.

Že bych Vás inspirovala na sobotní palačinky?

Citát:

„Věci budou nakonec v pořádku. Pokud to není v pořádku, není to konec.“

Bob Marley
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře