Nastavení priorit

Krásný den milé kolegyně a vážení kolegové,

ano, jsme v tiskárně… Kdo že je v tiskárně? Naše nové knihy o účetnictví veřejného sektoru 2021. Nejsou dvě jako v roce 2019, ale jsou tři. Nejsou uspořádány jako naposledy ve druhém vydání, ale přijala jsem výzvu přeskládat obsah.

Miluji výzvy…

Nicméně náš život je o prioritách. Nelze přijmout každou výzvu, je nezbytné umět říct ne…

Když jsem měla dnes ráno povídání s Renatou Angelo žijící v Austrálii tzv. VIP Mentoring, tak se nás ptala, co je hlavním problémem toho, že máme v jejím programu zpoždění. Chtěla, abychom jí to napsali do chatu. Málo času, čas, čas… viděla jsem, jak to tam padá.

Ano, odpověď včetně té mojí byla, že máme málo času. Renata tuto odpověď logicky nebrala. Čas je jeden z mála, který je vyměřen všem stejně. Všichni máme 24 hodin denně. Označila to za hledání příčiny vně nás. Nejde nikdy hledat příčinu vně nás, ale uvnitř.

Pochopila jsem stejně jako ostatní velmi rychle, že naším společným problémem není nedostatek času, ale chybně nastavené priority.

Je třeba se naučit říkat ne, delegovat na kolegy, přijmout svoji zodpovědnost, že já jsem strůjcem toho, jak žiji a jak se cítím spokojená, naplněná a šťastná.

Beru to vážně a chápu, že vše mám ve svých rukách.

Věřím, že mnohé z Vás potěší nové knihy o veřejném sektoru. To dává naší práci smysl. A budou lepší a lepší, jsem si jistá. Přeji příkladům pro příspěvkové organizace hodně štěstí a věřím, že si najdou svoje uživatele stejně jako jejich knižní sestřičky.

Krásný čas před adventem Vám všem.

S vděčností, že se na Účetním Portále věnujeme i veřejnému sektoru, a nejen za to…

Přeji Vám, ať co nejvíc svítíte…

P.

Pěva Čouková 
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s.
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP CŘ ®
www.pevacoukova.cz

Moje současné motto:

  • Kola se točí…
  • Jedeme dál…
  • Spolu to zvládneme…
  • Jsme pozitivní…
  • Nevzdáváme se…

Citát:

Světlo nebojuje s tmou, stačí rozsvítit…

Pěva Čouková
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře