Na Hromnice o hodinu více

Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

v neděli byly Hromnice podle českého kalendáře. Na Hromnice o hodinu více, říká naše pranostika. Kolo času se točí dál a dál. Možná rychleji, než bychom chtěli. Přiznám se, že leden mi obvykle přijde velmi dlouhý a po vánočním období pracovně náročný a nemá jej úplně v oblibě. Tak jsem vlastně ráda, že je za námi. Únor je příslibem přicházejícího jara, mám pocit, že už jej cítím ve vzduchu. U nás bylo v neděli 8 stupňů Celsia. Děti mají na olomoucku jarní prázdniny, tak se možná těšily na sníh, který u nás není a ani na horách ho asi také příliš nebude. Tak to někdy chodí. Tak co paní Zimo, jaké to letos bude?

Začátkem února je také Imbolc, starý svátek mezi zimním slunovratem a jarním slunovratem.

Je to oslava naděje – příslibu, že život bude pokračovat. Kdysi dávno záviselo přežití zemědělských společenství v tomto drsném zimním období pouze na mléku krav, které o Imbolcu začínaly rodit telata. Teplé bílé mléko bylo tedy symbolem naděje.

O Imbolcu se tradičně vykonávají očisty, například koupáni v ledové vodě. Můžeme však použít i méně drsné způsoby, třeba teplou bylinkovou koupel.
Dobré je očistit dům – udělat důkladný úklid, probrat staré věci a vyhodit (nebo věnovat) to, co už nepoužíváme, otevřít na chvilku všechna okna a dveře, aby vše staré mohlo „odletět“ pryč. Nechte se inspirovat, očistit prostor, vpustit do něj esenci energii toho, že se země probouzí z dlouhého zimního spánku.
Tak co? Inspirujeme se? Probereme oblečení a uděláme setkání s kamarádkami, kolegyněmi a věnujeme si navzájem to, co už nám neslouží?  Zbytek odneseme na charitu? Dlouho se na to chystám. Provětráme dům, kanceláře?

A možná si dnes večer můžeme udělat bylinkovou koupel.

Krásný únor, měsíc mých jarních přednášek pro KDP ČR. Moc se těším na Novotného lávku, Mirku Říčnou a všechny posluchače.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

„Jedna pozitivní myšlenka má sílu 1000 myšlenek negativních.“

Jack Canfield

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře