Kouzlo umět se zastavit a uvědomit si tu vnitřní radost

Dobrý den milé kolegyně, vážení kolegové,

jak se Vám žije v této zvláštní době? Co Vám dělá radost?

Nejsem si jistá, zda je vůbec správné napsat s respektem k historii, že tato doba je zvláštní. Mnoho etap našich předků bylo historicky zvláštních, možná je to koloběh našeho bytí a náš růst k tomu být lepšími lidmi.

Vždy v životě, když mi bylo ouvej, mi pomohla práce a radost z ní. Taková prospěšnost sobě a druhým současně.

V tuto aktuální dobu máme v účetních a daňových kancelářích opravdu hodně práce, a to jak na závěrkách klientů, tak s ročním zúčtováním mezd, vyúčtováními a mnoha dalšími věci.

Když něco zvládneme, dostaví se radost, pocit naplnění, prostě štěstí. Mohou to být maličká, malá štěstí, nemusí to být nic extra velkého.

Třeba dnes, když právě probíhá online seminář se Zuzkou Rylovou, cítím, že naše snažení pomáhat vzděláváním má smysl. Když se mi podaří nastavit dobře závěrku s kolegyněmi, vím, že to má smysl. A taky, když vidím naše týmové setkání Mary Kay, zadívám se a cítím, že toto je to, proč to dělám. A zpětnou vazbou získávám jako odměnu radost z akce.

Asi nejdůležitější mi na tom všem přijde to kouzlo umět se zastavit a uvědomit si tu vnitřní radost. Co se nám povedlo, koho jsme potěšili, komu jsme pomohli. A nechat tento pocit v sobě.

Nezaměřujme se na to, co bylo nepříjemné na této cestě. Je to jen lekce, kterou je třeba zvládnout a ještě zvládnout s grácií.

Děkuji za Vaši přízeň a věřte, že mi to přináší pocit naplnění a vděčnosti.

Krásné přicházející jaro.

P.

Pěva Čouková 
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s.®
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP CŘ ®
členka Výkonného výboru KA ČR ® 
DAŇAŘ ROKU 2020 v kategorii DANĚ Z PŘÍJMŮ
www.pevacoukova.cz

Moje současné motto:

❤️ Mír pro celou planetu a pokoj v duši pro všechny bytosti světa ❤️

“Všichni mluví o míru, ale nikdo mír neučí. V tomto světě jste vychováváni k soutěžení a soutěživost je začátek každé války. Až se bude vychovávat ke spolupráci a vzájemné solidaritě, tehdy se bude vychovávat k míru.“

Maria Montessori
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře