Intuice

Dobrý den milé kolegyně a vážení kolegové,

jsem si jistá v tom, co dělám, co umím. Tedy poznám, zda je účetnictví vedeno dobře nebo špatně… Jak jde o jiné věci, ztrácím půdu pod nohama. Nevím někdy, zda je to či ono dobře. Zda to se mnou ten člověk, co mi nabízí spolupráci a „nejlepší“ řešení, myslí opravdu dobře. Jakou máme intuici? Jak poznáme, že má pravdu?

Že to se mnou myslí dobře, metodou win-win?

Mnohokrát jsem ve svém životě naletěla. Když jsme dělali firemní rekonstrukci budovy, kontrolovala jsem si většinu prací finančně. Peněz opravdu nezbývalo. Jediný, kterého jsem nekontrolovala, byl topenář, známý, náš klient na účetnictví v tu dobu. A následně jsem zjistila, že cenu neskutečně navýšil neoprávněně, zejména na materiálu. Ostatní, které jsem prověřovala, měli cenu korektně. Jak se říká: „Pod svícnem je největší tma“.

S dodavatelem klimatizací to bylo také zajímavé. Ten mne chtěl opravdu výrazně finančně „natáhnout“. Ptala jsem se proč? Když jsem to s ním rozebírala, zdůvodňoval, že mne zařadil do škatulky – Bohatá a hloupá, která nepočítá peníze a nebude to kontrolovat. Ufff….

Věřím svojí intuici, většinou až téměř vždy mne nezklame. Někdy jí nevěřím, a pokračuji dál a zjistím vše až později. Myslím, že to máte podobně.

Potíž je, že jsme si mysleli, že toto je ta správná cesta. Nechceme už výhybky, chceme už být na správné trase… zdržuje to.

Ale v životě to není tak jednoduché.

Je třeba komunikovat a poznat správné řešení…

Myslím, že všichni známe, že jsme o některého klienta přišli právě proto, že jsme neuměli správně komunikovat a vysvětlit, co bylo třeba. Někdy prostě jen není správná doba.

A řešením může být to, když si řekneme, že věci jsou tak, jak mají být.

Je to osvobozující a možná je v tom velká moudrost.

Tak ano, právě řeším další spolupráci s externí agenturou na Účetním Portálu, už poněkolikáté. Jsem podezíravá auditorka nebo je to moje intuice, že to zase není to pravé ořechové?

Kdo ví?

Nu což, jen tyto cestičky nás posouvají. A není vždy vše růžové.

Krásné dny a na viděnou na Mzdové konferenci 2020.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

Citát:

„Využíváš svých vědomostí a myšlení, jak se dá, ale přesto nastanou chvíle, kdy musíš vsadit na pravděpodobnost a vlastní intuici.“

Mickey Zucker Reicher

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře