Flow v nás

Hezký den,

 

u nás se teď hodně na firmě skloňuje ve všech pádech „být ve flow“. Přiznám se, že je mi velmi příjemné „být ve flow“. Nicméně je tady jeden háček.

V okamžiku, kdy budete čekat na svoji pohodu, jak bych to přeložila do češtiny, je pravděpodobné, že se Vám stane, že některé věci prostě nebudou v termínu, kdy se očekává. Je to problém? Možná není, vždyť sama píšu ve svém Desateru, jak být dobrou účetní, že nejsme neurochirurgové a že přece u nás nikdo neumírá. Tak, jak s tím dál?

Když nebudu v pohodě s dokončováním knížky, která je vhodná a žádoucí na zkoušky daňových poradců, tak ji asi nedokončím. Vadí? No, těm, co jdou na zkoušky asi ano. Chtěli ji, dokonce ji u nás zaplatili. Budu vracet peníze, určitě ano. Co jim napíšu? Že jsem nebyla v dostatečné pohodě, aby mne omluvili. Objednají u mne příště?

Asi ne.

Jak s tím tedy dál? Nemám úplné řešení. Jsme účetní, daňoví poradci, ekonomové. Máme vztah k termínům a víme, že se někdy opravdu musí máknout, protože je termín a nechceme platit pokutu, kterou finanční úřad vyměří při prodlení. Jsme ve flow? Asi ne, ale v pohodě to s respektem k zákazníkovi a termínům doděláme.

Mluvím za „ty možná zodpovědné“ za tzv. „starší školu“? Nebo je to o typu lidí? Znám takové i mladší.

Tak trochu se mi zdá, že na ty v pohodě se nelze úplně spolehnout a jejich slovo tak úplně neplatí. Dají termín, pak není splněný. Posunou jej, že to nevyšlo. Často mne jiní kolegové uhání, že ten a ten něco neposlal. Plýtvají z mého pohledu mým časem a mojí energií. Byla přece další priorita. Jak z kola ven?

Líbilo se mi na instagramu od Jana Mühlfeita povídání o opičce v hlavě, které je třeba dát dudlík, umlčet ji a být prostě ve flow. Je mi to z duše sympatické, má to pro mne však „ale“, které právě popisuji.

Poslouchám již asi měsíc od Jana Mühlfeita Pozitivního leadera, jak audio, mám také ebook a tištěné knihy ve dvojím vydáním. Nějak to neslyším, to řešení pro mne. Na moji osobu mi to pasuje, ale jak zařadit týmovou práci, aby „frčela“ i s termíny?

Je třeba dát na svoji intuici, tak to řeším já… a mít otevřené srdce, to je podmínka.

Máte svoje příběhy? Budu se na ně těšit na info@ucetni-portal.cz.

 

 

Krásné jaro – konečně…

Kvetou meruňky – letos věřím nezmrznou…

Krásnou práci na zahradě…

Krásné jízdy na kole a běhání…

A buďte ve flow…

P.

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře