Dušičkový čas

Dobrý den,

přeji Vám krásný „Dušičkový čas“, čas nekompromisního příchodu krátkých dnů a dlouhých večerů a nocí, umocněno posledním přechodem z letního času do času zimního. Příroda nás v našem časovém pásmu jednoznačně upozorňuje, že bychom měli mít dokončeno vše, co jsme ukončit chtěli, uspořádáno v hlavě u vše, co jsme uspořádat chtěli. Možná bychom chtěli více času, ale přestože moje truhlíky s muškáty na oknech jsou stále krásné, přijde každým dnem mráz, který je sežehne a zničí, pokud je nezazimuji dovnitř. Více času není…
Řád přírody je někdy tvrdý, ale mohli bychom se z něj učit. Po každé zimě přijde jaro, příslib nových začátků. Jak my přírodě důvěřujeme, ani nás nenapadne se obávat: „Co když bude pořád tak pošmourně, upršeně, větrno, jako je právě dnes už napořád?“…natož, že by byla pořád zima. Totálně koloběhu přírody důvěřujeme.
Jak by bylo úžasné, kdybychom takto ve svých očekáváních mohli důvěřovat jeden druhému.
Čas Dušiček nám navíc připomíná koloběh života, připomíná nám naše zemřelé, kteří tady nejsou. Také měli mnoho snů, vizí, přání, které možná nestihli dokončit. Vzpomínáme na ně více než jindy, zdobíme hroby…Smrtelnost je součástí života, i když ji dnešní společnost vytěsňuje.
Naslouchejte koloběhu přírody, utište sebe uvnitř, nalaďte se na přicházející čas odpočinku přírody.  Uvědomte si také, zda máte kolem sebe správné hranice vůči druhým, mít otevřené srdce je úžasné, ale nesmí Vám být ubližováno, nesmíte jít dál, než jsou Vaše hranice To se rychlostí blesku vymstí…na zdraví, na pohodě, na náladě…
Je krásné žít !– „I‘m alive“, jak zpívá Celine Dion
Přeji Vám krásné Dušičkový čas, udělejte si čas na bytí uvnitř sebe a inspirujte se přírodou.
Všimli jste si, že příroda nikdy nespěchá, ale vždy všechno stihne?
S úctou
P.
P.S.
Jsme Mediálním partnerem celorepublikového semináře ZDAŇOVÁNÍ V NEZISKOVÉM SEKTORU – aneb, kde končí zákon, začínají pochybnosti  srdečně Vás zvu.
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře