Co je jeden týden v životě?

Hezký den milé kolegyně, vážení kolegové,

co je jeden týden v životě?

Co je jeden den v životě?

Co je jedna hodina?

Čas je velmi relativní. Tento týden jsem měla odpočinkový. Dočista neplánovaně, protože jsem měla mít tři vlastní dlouhé semináře Účetního Portálu. Byly součástí dvou specialistů, a ještě jsem měla v plánu pravidelný webinář.

Když Vás bolí noha, leccos zvládnete, když hlava, nápodobně, obvykle od sebe chceme výkon, i když nejsme dočista fit. Jsou však situace, kdy nezvládnete a je jasné, že vše bude jinak. To je nejen v mém případu, když nemám hlas.

Mladší syn vzpomínal, že to bylo naposledy, když byl malý a psala jsem mu na lístečky. Takže hoodně dávno.

Pamatuji si velmi živě na rok 1988, kdy jsem byla v nemocnici ve Šternberku a lékaři mi říkali, že co bude dál, mi řeknou za jeden den. Děti byly malé a já měla pocit, že je to celá věčnost. Seděla jsem jak hromádka neštěstí, zcela ztracená. Vše kolem mne se kmitalo, sestřičky poletovaly, nikdo si mě nevšímal a zjevně nikdo nestíhal – už tehdy! A pak přišla jedna vnímavá duše, pan doktor Imrich, který si mě všiml, vzal kolem ramen a povídal mi o tom, co by mohlo být a jak. A zde ta moje památná věta, kterou mi tehdy řekl, když mi utíral slzy: „Co je jeden den v životě?“.

Z nadhledu, opravdu nic. Všechno tehdy dobře dopadlo a já zažila na vlastní kůži, jak je důležité vždy si najít čas a komukoliv vysvětlit události, aby si nepřipadal ztracený v čase. Doma, v práci, kdekoliv.

V těchto souvislostech s respektem smekám před těmito životními situacemi, když se mám zastavit a vím, že týden v životě nic neznamená. Nejsem naštvaná. Přednášky se odsunuly, mnoha lidem vzniklo neplánované volno, které se v tyto dny hodilo. A já si mohla naprosto úžasně odpočinout, i když neplánovaně. A tak se stalo.

A kde se berou tyto vlivy vyšší moci? Kdo ví?

Možná mě někde ofouklo, řekla by moje maminka – určitě.

Možná jsem to chytla od kolegyně, která byla velmi nachlazená a spala u mě doma – nemyslím si.

Možná jsem si některé životní situace zabírala víc, než bylo žádoucí, a moje tělo mě psychosomaticky vypnulo k odpočinku. Pro mnohé to může být „scifi“, ale já jsem si tím téměř jistá.

Takže posilujme naši psychiku, aby nás držela za každých okolností. Události se dějí a mnoho z nich opravdu nemůžeme ovlivnit. A také si uvědomme, že týden v životě opravdu nic neznamená.

Těším se na odsunuté přednášky příští týden.

Uvědomuji si, jak vzácný dar je náš hlas, nástroj naší síly a projevu.

P.

Pěva Čouková 
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s.®
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP CŘ ®
členka Výkonného výboru KA ČR ® 
DAŇAŘ ROKU 2020 v kategorii DANĚ Z PŘÍJMŮ
www.pevacoukova.cz

Moje současné motto:

❤️ Mír pro celou planetu a pokoj v duši pro všechny bytosti světa ❤️

“Odpočinek je koření práce.“

Plútarchos
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře