Chceme být jako Emirates…

Milé kolegyně a vážení kolegové,

přeji Vám všem krásný zářijový den. Září je měsíc, kdy odchází léto a přichází předvěst zimy podzim. Je to měsíc, kdy můžeme plodnému létu poděkovat za úrodu, která byla letos alespoň u nás na zahradě mimořádná. Můžeme poděkovat i sami sobě, co jsme zvládli. Jak to cítíme…

Já jsem v takovém zvláštním stavu, na jedné straně plná ideálů a nápadů ze semináře Regera Hamiltona a na druhé straně zatížena vlastními limity v hlavě, které rády pošťuchují myšlenky: „Stejně to nedáš“, „Bude to náročné“. Ano umím s nimi už zacházet, ale jsou tam a někdy to není snadné.

Naše limity v hlavě máme velmi často z výchovy od rodičů, učitelů a my jsme je převzali z dětství do svojí dospělosti.

Sama jsem si na jeden limit v mojí hlavě doslova sáhla při mojí cestě na Bali. Jsem vychována s velkou skromností a vše, co je za touto hranicí, je o překonávání vlastních limitů v hlavě. A je třeba respektovat, že některé nás možná chrání před neuváženými kroky. Kdo ví? Já si však musím přiznat, že mám ráda jisté riziko a napětí v každé akci.

Když jsem si objednávala letenku na Bali, tak se mne můj syn Jiřík ptal, zda nechci letět Business třídou. Ne, nechci. Ani jsem se nedívala pořádně na cenu. Přece za něco tak pomíjivého jako je cesta letadlem, nedám velké peníze. V Dubaji, kde jsem přesedala na další let, mne po mém běhu z letadla do letadla zaslavila letuška a říká: „Dostanete od nás Business třídu na Bali.“. „Ne, nechci, děkuji.“ „Ale je to dárek, je zdarma“. Nechápala jsem a letenku si vzala do ruky.

Ano, je krásné se hýčkat, je krásné celou cestu letadlem spát pod dekou a s polštářem, objednávat si, co se mi zachce. Dala jsem si jen šampaňské, můj šok z toho, co se stalo byl extrémní. Moje limity v hlavě mlčely… Na cestu zpátky jsem si objednala jednu cestu Business třídou. Dvě bych nedala. Bylo to úžasné letadlo Airbus A380 a úžasný zážitek. Odnesla jsem si z toho zážitek, že bych ráda byla s naším Účetním Portálem jako Emirates. Překvapili mne na každém roku a kroku. Tak možná už budu létat na dlouhé trasy Business, alespoň jednu cestu. Není snadné rozbít naše limity v hlavě.

Je to však jen a jen o nás. O nastavení hodnoty, často vlastní hodnoty.

Krásné poslední dny léta Vám všem.

P.

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře