Cestování

Dobrý den milé kolegyně a milí kolegové,

v tyto dny mi na mysl naskakuje cestování. Proč vlastně ráda cestuji? Nebo proč Vy rádi cestujete? Co nám to nabízí? Co získáváme? Je to objevování nových míst, nových kultur, otvírání dalšího rozměru světa? Určitě, ano.

Zkuste popřemýšlet, co konkrétně Vám cesty přinášejí. Určitě důvody, proč cestujeme, budeme mít každý z nás originální. A možná necestujete. I to je v pořádku.

Pro mne osobně je cestování především „změněná výhybka“. Forma zklidnění v takové formě, které se mi zatím nedostává v běžných dnech. Doma jsem hodně tvořivá a stále něco vymýšlím pro sebe i ostatní. Nápadů pro moji práci mám mnohem více, než je možné realizovat. Takže i realizace nápadu je prakticky vždy velkou naší radostí a smyslem bytí. Ne každý nápad se protlačí k realizaci. Některé projekty vzniknou, a odejdou, jiné se zachytí… Ráda jim říkám „lodičky“ a o jejich plutí na moři rozhodujete Vy. Jak se umíte zaostřit na to, co potřebujete a co opravdu pomáhá ve Vaší praxi.

Miluji cestování, mým snem už dlouho je cestovat dvakrát do roka na jaře a na podzim minimálně na dva týdny. Ráda bych déle…Výjimečně se to zadaří. Léto u nás doma je krásné a nerada v létě odjíždím mimo republiku na delší dobu.

Na mojí naší práci je super, že se dá dělat odkudkoliv a neztratíte absolutní spojení. I když vůbec nevadí, když se spojení ztratí… o to více „změněná výhybka“ funguje.

Kromě rozmýšlení o smyslu života, o prospěšnosti mého konání na všech úrovních, obvykle dělám jiné věci než obvykle. Často natáčím a mám pak pocit, že jsem sobě i Vám přinesla kus těch cizích krajin domů a s tím i inspiraci k dalšímu cestování a změně běžného životního stylu. Často na cestách píšu…často se zapojuji do vzdělávacích procesů…často se nechám unést zcela jinou realitou…

Ano, i teď sedím na letišti a čekám na letadlo do Lisabonu. Moc se těším, co mi čas zklidnění tentokrát přinese nového. Momentálně jsem ještě stále hodně zrychlená a natěšená na cestu do Portugalska. A nebude to jen Lisabon, druhý týden na mne čeká Madeira.

Jestli se mi letos podaří vycestovat i na podzim, o tom rozhodujete Vy. Už je naplánovaná cesta pro účetní a daňaře na Bali. Bude nádherná a budeme pracovat spolu na vnitřní směrnici účetní jednotky. Chcete-li být se mnou v úzkém kruhu s výukou a láká-li Vás Indonézie, je to čas pro Vás…neváhejte objednat. K objednávce stačí zaplatit polovinu.

A já, pomalu se zklidňuji nad malým kafem a malým plzeňským pivem…Divoká kombinace, ale neřídím auto a všechno je dovoleno.

Krásné dny pro Vás a šťastný let nejen pro mne, ale pro všechny, kteří někam míří…

Zdravím Vás z letiště Václava Havla z cesty do Portugalska, které měl Pan prezident tak rád.

P.

Pěva Čouková

Zakladatelka a ❤️Účetního Portálu ®

www.pevacoukova.cz

P.S.

Bali naleznete zde www.ucetni-portal.cz/seminare-vlastni/

Chcete-li sdílet s ostatními Vaše „Proč cestujete,“ budu ráda.

Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejnovější
Nejstarší Nejvíce hlasů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře