Všechno má řešení, nezapomínejme

Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,

právě teď v červnu dokončujeme závěrky a audity (my), máme hotovo (chválíme), nestíháme (držíme palečky)…

VŠECHNO MÁ ŘEŠENÍ, NEZAPOMÍNEJME.

Červen je měsíc daňových přiznání a účetních závěrek, dokončování všeho rozpracovaného před létem. Určitě je to tak ve většině účetních a daňových kancelářích.

Nebylo tomu tak vždy. Když jsem já vstupovala do systému já, byl to únor. Zajímavé je, že vždy když se někde přidá čas, zase jsme na tom stejně. Možná se více roztahujeme, více odpočíváme, více diskutujeme, kdo ví. Ale je třeba si připustit, že celá organizace je jen a jen o nás, venku to opravdu není.

V každém případě roky, kdy jsme neměli Účetní Portál byly tak, že jsme měli vše jako účetní a daňová firma hotovo do konce března a odkládali jsme přiznání jen těch, kteří platili, aby se na to hezky mohli připravit. Naopak ty, kterým se peníze vracely, jsme podávali v březnu. Pro mne značka ideál.  Vůbec nechápu, jak úžasně jsme to kdysi stíhali.

V posledních letech to tak nemáme…možná nejsem tak důsledná jako dříve. Možná upřednostňuji Účetní Portál před účetní a daňovou firmou Oswald.

Také by se Vám líbilo mít v tyto dny vše hotovo a připravovat se na prázdniny? Nebo milujete ty závěrečné „stresy“ a je to pro Vás adrenalin?

Ať je to tak nebo tak, přejeme Vám krásné léto, plná sluníčka, nových nápadů, odpočinku, ujasnění priorit a připravení další cesty.

Pro mne je náš seminární rok od 1. 9. 2022 do 31. 8. 2023…

Tak ať je úspěšný podle Vašich priorit.

Připravte se…

S vděčností

P.

Pěva Čouková 
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s.®
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP CŘ ®
členka Výkonného výboru KA ČR ® 
DAŇAŘ ROKU 2020 v kategorii DANĚ Z PŘÍJMŮ
www.pevacoukova.cz

P.S.

Víte, že některé příběhy nejsou vůbec pravdivé. Například liška.

Liška je oblíbenou postavou různých bajek a bájí, kde často vystupuje v roli chytrých a lstivých vítězících nad hloupějšími siláky. 

Ve skutečnosti je velmi plachá. Lidské hodnocení, které jsme jí přisoudili, je dočista mimo skutečné vlastnosti této divoce žijící šelmy.

Nedělejme si předsudky o druhých, a hlavně o sobě.

Moje současné motto:

❤️ Mír pro celou planetu a pokoj v duši pro všechny bytosti světa ❤️

“Málokdo je schopen rovnocenně vyjadřovat názory, které se liší od předsudků jejich společenského prostředí. Většina lidí není schopna vytvářet si takové názory.

Albert Einstein
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře