Pozdní štěstí je jako krásný podzim

Krásný den milé kolegyně, vážení kolegové,

za měsíc a pár dnů je tady první adventní neděle. Neuvěřitelný čas přicházejících Vánoc. Venku bylo v posledních dnech krásně, přišlo opožděné babí léto, tak jsme si ani neuvědomili, že je čas podzimu, svíček, večerního posezení…A mnozí jsme ani moc neposeděli. Tak možná začněme.

Příroda je v těchto dnech krásná, stále se drží na stromech listí. Když jsme jeli ve středu od klienta ze severu Moravy přes lesy, které se táhnou nízkým Jeseníkem, byly to nádherné harmonie barev těchto smíšených lesů. Od červené, přes žlutou k mnoha odstínům hnědé…příroda je velká kouzelnice. A to jsou ty okamžiky, kdy na chvíli zapomeneme na náš svět. Svět starostí, povinností a neustálého spěchu… Mohlo by být vše i jinak? Kdo ví? Určitě ano.

U nás ještě nemrzlo, což je na tuto dobu nezvyklé, nebyly ještě ranní mrazíky. Nicméně přijdou určitě velmi brzy. A zničí definitivně vše, co je stále ještě krásné. Nejen muškáty a begonie, které mám určitě nejen já stále v truhlících na oknech. I to je součást koloběhu přírody, jehož jsme součástí. Jsou skutečnosti, které můžeme zmrazit, nedělat, odložit, upustit.

Můžeme jít také určitě do vděčnosti. Vděčnosti za svoje zdraví, za to, že nemusíme běhat po předoperačních vyšetřeních a nejdeme na žádnou operaci. Nemusíme dnes, ale může to být zítra. Pečujme o svoje zdraví, jak jen to jde. Držíme palečky všem, kterých se to týká, určitě je to čas pro zastavení, zamyšlení a má to svůj hluboký význam pro každého z nás.

Jsem dnes hodně nostalgická, a to jsem vůbec nevzpomenula přicházející Dušičky…

Tak já zůstanu u těch svíček, které si připravím na dlouhé zkracující se večery a u těch přicházejících Vánoc a dárečků, které chceme dát svým nejbližším…

A abych nezapomněla, je tu pro vás spousta čtení ze mzdové oblasti.

Krásné dny.

P.

Pěva Čouková 
zakladatelka a ❤️ Účetního Portálu ®
majitelka účetní a daňové kanceláře Oswald a.s.®
auditorka č. 1149, daňová poradkyně č. 23
zkušební komisařka KDP CŘ ®
členka Výkonného výboru KA ČR ® 
DAŇAŘ ROKU 2020 v kategorii DANĚ Z PŘÍJMŮ
www.pevacoukova.cz

Moje současné motto:

❤️ Mír pro celou planetu a pokoj v duši pro všechny bytosti světa ❤️

“Pozdní štěstí je jako krásný podzim; člověk se z něj těší dvojnásobně.“

Gotthold Ephraim Lessing
Komentáře
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře